زمین لرزه کهنوج، ۶ مجروح بر جا گذاشت – کوتاه کننده لینک

خبرگزاری مهر: مصطفی موسوی در گفتگو با خبرنگا مهر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری عصر امروز اظهار کرد: در اثر این زمین لرزه شش نفر مصدوم شدند که از این تعداد پنج نفر به صورت سرپایی درمان شدند
وی گفت: باید توجه داشت که کرمان استانی زلزله خیز است و همواره با این مسائل روبرو هستیم و باید آمادگی لازم برای رویارویی با این شرایط را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه یک نفر از مصدومان هم که دچار شکستگی شده بود برای مداوا به جیرفت اعزام شده است، یادآور شد: این افراد در حین فرار دچار مصدومیت شدند.

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان گفت: زمین لرزه ۵.۴ ریشتری امروز کهنوج در اثر فعالیت گسل فاریاب به وقوع پیوست که از قبل هم فعال بوده است.

سخنگوی ستاد بحران استان کرمان با تاکید بر اینکه جای نگرانی وجود ندارد، گفت: امیدواریم که با وقوع این زمین لرزه و پس لرزه ها انرژی زمین تخلیه شده باشد.

خبرگزاری مهر: مصطفی موسوی در گفتگو با خبرنگا مهر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری عصر امروز اظهار کرد: در اثر این زمین لرزه شش نفر مصدوم شدند که از این تعداد پنج نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

موسوی همچنین از آماده باش در جیرفت، کهنوج و شهرستان های اطراف خبر داد و گفت: بررسی های میدانی انجام شده و تیم های امدادی در محل حضور دارند.

موسوی عنوان کرد: خوشبختانه زمین لرزه امروز کهنوج تلفات جدی و تخریب وسیعی نداشت.

وی ادامه داد: همچنین در اثر این زمین لرزه دیوارها و سقف تعدادی از واحدهای مسکونی غیرمقاوم دچار ترک خوردگی شد.

وی عنوان کرد: در همان لحظات ابتدایی وقوع زمین لرزه ستاد بحران شهرستان کهنوج و استان کرمان تشکیل شد و به دنبال آن بلافاصله تمامی واحدهای درمانی در حالت آماده باش قرار گرفتند.

موسوی شمار پس لرزه ها تاکنون را ۹ مورد عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه زلزله اصلی ۵.۴ ریشتر بوده و پس از آن پس لرزه رخ داده است از مردم می خواهیم که در اینگونه مواقع ضمن پرهیز از اضطراب جوانب احتیاط را رعایت کنند.


اخبار مرتبط

 • یک میلیون ایرانی در نوروز به سفر خارجی رفتند – کوتاه کننده لینک
 • منتظر تصمیمات جدید ترامپ دربارۀ سوریه باشید – کوتاه کننده لینک
 • ترامپ، تهدید به اخراج یک میلیون پناهجو کرد – کوتاه کننده لینک
 • فیاض: قالیباف گفت، رضاخانِ حزب‌اللهی‌ها هستم – کوتاه کننده لینک
 • سامسونگ موبایل بدون دسترسی به اینترنت ساخت + لیگ NBA؛ شکست سنگین هیت در فیلادلفیا – کوتاه کننده لینک
 • حق بیمه انواع خودرو در سال ۹۷ اعلام شد + حذف حساب با محتوای تروریستی در توییتر – کوتاه کننده لینک
 • چگونه کتاب بخوانیم، چاپ کنیم، دانلود کنیم و ترجمه کنیم؟ – کوتاه کننده لینک
 • میوه‌ها را پس از پوست کندن بلافاصله مصرف کنید – کوتاه کننده لینک
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *